Strona główna Ciekawostki Diagnozowanie z poszczególnych części ciała

Diagnozowanie z poszczególnych części ciała

580
PODZIEL SIĘ

Nawet przedstawicie zawodów lekarskich zaczynają zauważać, że człowieka nie da podzielić się na kilka różnych obszarów i rozpatrywać ich osobno. Każdy człowiek stanowi jedną całość. Dlatego patrząc na zdawałoby się osobne komórki organizmu, medycy alternatywni w stanie odczytać informacje o całym ciele pacjenta.

Diagnozowanie z kropli krwi

Żywa kropla krwi jest w stanie dostarczyć wielu informacji na temat stanu zdrowia człowieka. Człowiek z większości składa się z płynów, których jest w nim około 80%, w tym kilka litrów krwi. To właśnie jej skład i funkcje decydują w największej mierze o zdrowiu oraz samopoczuciu pacjentów. Złe parametry krwi wynikające z niehigienicznego trybu życia, nieodpowiedniej diety i wielu innych czynników powodują, iż nie może zostać zachowana homeostaza. To z kolei jest przyczyną większości problemów zdrowotnych. Każda choroba jest widoczna w krwi i sprawny terapeuta jest w stanie na podstawie jej badania określić co dolega danemu pacjentowi. Stres , miażdżyca i inne choroby uwidaczniają się we krwi w postaci fizycznej, przybierając formę charakterystycznych skupisk granulek. Współcześnie technologia pozwala na przyglądanie się krwi w bardzo dużym powiększeniu. Dzięki temu odróżnić można i przyjrzeć się dokładniej poszczególnym składowym krwi oraz nawet określić ich zachowanie, co również jest istotne. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostrzec można w kropli żywej krwi również wszystko to, co jest tam niepożądane, także obce elementy. Badanie z żywej kropli krwi nie jest niebezpieczne, pobiera się bardzo niewielką jej ilość, w tym celu nakłuwając delikatnie palec. Przed wykonaniem badania pacjent nie powinien spożywać alkoholu na dobę przed zdarzeniem. W dniu badania nie należy stosować żadnych używek, w tym kawy a na dwie godziny przed nim nie wolno nic jeść. Pacjent cały czas uczestniczy w badaniu i na specjalnym ekranie może obserwować swoją krew w powiększeniu.

Diagnoza z włosa

Włosy potrafią powiedzieć o człowieku bardzo wiele. Włosy przeciętnie żyją około cztery lata i przez ten czas w każdej jego części gromadzą się informacje na temat jego właściciela. Za pomocą włosa możliwe jest cofnięcie się w przeszłość i zbadanie jaki tryb życia prowadził dany człowiek jeszcze do niedawna. W organizmie ludzkim zachodzi wiele setek różnorakich reakcji chemicznych oraz zjawisk i wszystko to jest widoczne w jego włosach. Analiza włosa ma za zadanie przede wszystkim określić, czy dana osoba ma zapewnione wszystkie składniki niezbędne do życia i prawidłowego funkcjonowania. Wykryte niedobory pierwiastków są specjalnie oznaczane. Niedobory mogą dotyczyć na przykład jodu, cynku, wapnia, żelaza i innych. Dzięki analizie włosów możliwie jest sprawdzenie czy nie zachodzą jakieś problemy z wchłanianiem wartościowych pierwiastków. Na podstawie włosa zdolni terapeuci są w stanie określić nawet stan układu kostnego oraz układu pokarmowego, jak również na przykład problemy kardiologiczne. Włosy pozwalają na określenie rodzaju metabolizmu człowieka. Na podstawie zebranej informacji terapeuta zaleca specjalny tryb życia obejmujący dietę uzupełniającą oraz aktywność lub daje inne zalecenia w celu wyeliminowania problemu. Mankamentem tego typu badania, chociaż z pewnością jest ono nieinwazyjne i skuteczne, jest fakt, że na wyniki trzeba czekać nawet do pięciu tygodni. Przez ten czas stan organizmu może się znacząco pogorszyć. W sytuacji niedoborów lub innych chorób najlepiej jest leczenie wprowadzić natychmiast. Dlatego diagnozowanie z włosów powinno dotyczyć osób, które mają przewlekłe problemy zdrowotne, ale nie zagrażają im one całkowitą utratą zdrowia. Do badania potrzebna jest spora ilość włosów, najczęściej cały ich pukiel. Umiejętne wycięcie włosów sprawia, że nie są widoczne ubytki, lecz w przypadku włosów dosyć cienkich będą one widoczne mimo wszystko. Terapeuta przed pobraniem włosów ogląda również skórę głowy i ocenia jej stan ogólny.

Pokaż język

Diagnozowanie z języka należy do jednej z metod medycyny chińskiej. Chiński lekarz bierze pod uwagę wiele czynników, całego człowieka oraz jego stan funkcjonowania. Diagnozowanie z języka to jedno z ciekawszych zagadnień. Do diagnozowania z języka przystępuje się na czczo bez żadnych zabiegów typu mycie zębów lub płukanie jamy ustnej. Najlepiej diagnozę wykonać z samego rana. Lekarz ocenia kształt, kolor i polot języka jak również jego strukturę, kształt, wielkość i wszystko co jego dotyczy. Także tak zwanego ducha języka, czyli inaczej mówiąc jego żywotność. Zwraca uwagę na oddech pacjenta, czy jest świeży czy wyjątkowo nieświeży, kwaśny czy może neutralny. Wbrew pozorom diagnozowanie na podstawie języka nie jest proste, wymaga bardzo wprawnego oka. Każdy obszar na języku odpowiada innej części ciała ludzkiego i innym narządom. Kolor języka oraz dziąseł pozwala stwierdzić czy przypadkiem nie występują choroby krwi lub anemia. Za pomocą badania języka lekarz chiński jest w stanie określić również stan emocjonalny pacjenta, na przykład pęknięcia to życie w ciągłym napięciu emocjonalnym.