Strona główna Ciekawostki Witamina U – mało znany sekret urody

Witamina U – mało znany sekret urody

828
PODZIEL SIĘ

Każdy słyszał o najbardziej potrzebnych człowiekowi witaminach, jak witamina A, C czy kompleks witamin z grupy B, lecz mało kto wie, iż istnieje witamina U, która nie tylko jest nam potrzebna, ale również bardzo skuteczna w walce z zagrażającymi zdrowiu chorobami jak nowotwory.

Pochodzenie witaminy U

Fakt jej istnienia jest znany od niedawna, lecz już od wielu pokoleń była powszechnie wykorzystywana. Znane są na przykład lecznicze właściwości kapusty, w której znajduje się ta witamina. Produktem leczniczym był sok z kapusty, wypijanie dziennie dwóch, trzech szklanek tego napoju powodowało cofanie się choroby wrzodowej żołądka. W późniejszym czasie odkryto, iż witamina U ma działanie antyrakowe, zapobiega powstawaniu groźnych dla życia przerzutów na ważne narządy. Wykrycie witaminy U, czyli inaczej L-metylo-metionino-sulfonianu w liściach kapusty zmieniło świat naukowy. Metionina, do której podobna jest w składzie witamina U to ważny, a nawet niezbędny człowiekowi aminokwas. Bez niego nie przyswajalibyśmy pierwiastków takich jak miedź czy cynk. Witamina U coraz śmielej zagląda ona do życia codziennego i ma szansę stać się nie tylko powszechnie stosowanym lekarstwem, ale również środkiem kosmetycznym. Choć jest znana od XIX wieku to dopiero XXI wiek staje się coraz bardziej łaskawszy dla odkrytych na nowo substancji leczniczych pochodzenia naturalnego.

Zastosowanie witaminy U

Witamina ta okazuje się być skuteczna w przypadku zapaleń. Może być bezpiecznie stosowana dla kobiet, które cierpią na zapalenie sutków w czasie karmienia piersią. Z powodu bólu muszą one z tego zrezygnować, choć jest to trudne zarówno dla dziecka jak i dla matki. Witamina U szybko cofa zapalenie i przywraca równowagę. Sprawdzone jest również jej działanie jako środka leczącego zapalenie żył oraz przy problemach ze stawami, gdzie stany zapalne szczególnie lubią się objawiać. Witamina U łagodzi ból związany z poruszaniem się. Witamina U ma właściwości usuwające toksyny i niekorzystne substancje na poziomie komórkowym. Właśnie tu tkwi z pewnością jej wielki sukces. Podobne działanie mają słynne grzybki znane w medycynie chińskiej jak reishi. Dzięki tej właśnie właściwości są w stanie bardzo skutecznie hamować i leczyć raka, co jest trudne w przypadku wielu innych substancji i lekarstw. Prawdopodobnie zastosowanie witaminy U jest znacznie szersze, niż podaje literatura, jednak do tej pory nie przeprowadzono odpowiedniej ilości badań i testów mających na celu stwierdzenie na jakie jeszcze choroby jest to środek skuteczny. Z pewnością jednak działa na wiele różnych schorzeń, których wspólną przyczyną są właśnie stany zapalne. Zaletą witaminy U jest fakt, że jej przedawkowanie nie prowadzi do żadnych groźnych dla zdrowia skutków. Powoduje jedynie obniżenie samopoczucia, nudności, bóle brzucha, lecz objawy te mijają bardzo szybko. Nie są znane skutki niedoboru tej witaminy lecz można podejrzewać, że jej niedobory to właśnie zwiększona podatność na wszelkiego rodzaju zapalenia.

Witamina U na skórę – jej dobroczynne działanie

Witamina ta jest również ceniona jako skuteczne lekarstwo na skórę oraz kosmetyk. Tylko wyleczona, zdrowa skóra zachwyca urodą. Stosowana na naskórek witamina U doskonale zmniejsza wykwity skórne, pomaga w leczeniu podrażnień, oparzeń, ran. Jest skuteczna w leczeniu odleżyn u osób przewlekle chorych. Witamina ta doskonale wpływa na proces odnawiania się komórek, dlatego została okrzyknięta wspaniałym środkiem odmładzającym oraz pomagającym na dłużej zachować młodość. Witamina U wpływa na stan naszego DNA i chroni je przed niekorzystnym wpływem środowiskowym. Na przykład latem jest polecana jako ochrona przed słońcem, a na co dzień jako środek chroniący przed przedostawaniem się do organizmu toksyn.

Skąd wziąć witaminę U?

Witamina ta jak powszechnie wiadomo występuje w kapuście. Do tej pory została odkryta wyłącznie w tym miejscu. W 1966 wyizolowano ją z liści kapusty po raz pierwszy, co sprawiło, że od tej pory zaczęła się pojawiać w innych miejscach. Na przykład kilka firm kosmetycznych wypuściło na rynek kosmetyki zawierające tą witaminę. Francuska firma farmaceutyczna produkowała witaminę w formie tabletek. Warto jednak wiedzieć, że najtańszym i najskuteczniejszym sposobem jest po prostu stosowanie kapusty jako środka leczniczego i poprawiającego urodę. Okłady z liści kapusty oraz spożywanie soku z kapusty dają najlepsze efekty, ponieważ wówczas witamina jest najlepiej przyswajalna. Kapusta posiada również wiele innych właściwości dobroczynnych, między innymi zawarte są w kapustnych największe ilości witaminy K, dość rzadko występującej, a bardzo potrzebnej. Oprócz tego, że sok z kapusty jest smaczny ma również właściwości oczyszczające i wspomagające odchudzanie. Podczas picia soku z kapusty oraz jej zjadania zauważamy iż zwiększa się zapotrzebowanie na korzystanie z toalety. Pozwala to na sprawniejsze usunięcie nadmiaru wody z ciała podczas odchudzania, jak również poprawia metabolizm oraz wpływa na oczyszczenie i sprawne funkcjonowanie nerek.