Strona główna Ciekawostki Zalety ssania oleju w leczeniu schorzeń

Zalety ssania oleju w leczeniu schorzeń

1010
PODZIEL SIĘ

Istnieje wiele metod oczyszczania ciała. Niektóre wydają się dziwne, ale ich zaskakująca skuteczność rozwiewa wszelkie wątpliwości. Do takich dziwnych, ale skutecznych metod należy na przykład tajemnicze ssanie oleju.

Czym jest ta metoda i jak ją stosować?

Ssanie oleju jest czymś zanym od wielku wieków. Pochodzi z ajurwedy, systemu starożytnej medycyny, obejmującej również dietę. Swój renesans ssanie oleju przeżywa od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Usta są specyficzną częścią układu pokarmowego. W nich wydzielane są enzymy niezbędne do prawidłowego procesu trawienia. Ponadto w ciągu około dwudziestu minut przez usta przepływa cała krew z ciała. Wnętrze jamy ustnej wyposażone jest w błonę śluzową, przez którą wiele substancji bardzo szybko wnika, jak i może zostać usunięte z organizmu. Olej ze względu na swoją strukturę pozwala na wyłapanie różnych substancji z błony śluzowej, czyli toksyn, wirusów i bakterii, grzybów, co przyczynia się do poprawienia stanu zdrowia. Ponadto usta są siedliskiem wielu bakterii. Ich pozbycie się ma wpływ na cały organizm, podobnie jak próchnica czy paradontoza zatruwa również inne organy ciała. Samo ssanie oleju nie jest niczym skomplikowanym. Polega na włożeniu do ust około dwóch łyżek stołowych oleju a następnie poruszanie językiem i płukanie nim jamy ustnej w każdym zakamarku. Należy pamiętać, żeby nie brać do ust zbyt dużej ilości oleju, ponieważ z czasem miesza się on ze śliną i rozwadnia, przez co trudno utrzymać go w ustach. Za pomocą języka olej można przesuwać wzdłuż dziąseł, trzymać z przodu ust, omywać nim podniebienie oraz zęby, podobnie jak w przypadku użycia płynu do płukania ust. Najważniejsze jest jednak wykonywanie językiem ruchów jak przy ssaniu czegoś. Olej powinien zostać w ustach nawet przez dwadzieścia minut, lecz z początku najczęściej nie trwa to zbyt długo. Wszystko dlatego, że początkujący odczuwają czasem dyskomfort lub mdłości, w związku z czym nie wytrzymują zbyt długo. Na początek dobrze jest wytrzymać nawet chociaż pięć minut. Po tym czasie olej należy wypluć do toalety a usta dokładnie wypłukać i oczyścić ze śliny. Po wypluciu olej powinnien być mlecznego koloru. Do płukania ust użyć można każdego rodzaju oleju, nawet zwykłego słonecznikowego, lub oliwy z oliwek. Jednak jak wiadomo ma ona gorzki smak, co nie każdy jest w stanie tolerować. Polecany jest na przykład olej kokosowy ze względu na przyjemny smak, lub sezamowy.

Kiedy stosować płukanie ust?

Nasuwa się pytanie jakie korzyści przynosi płukanie ust. Warto wiedzieć, że będą one widoczne dopiero po jakimś czasie stosowania, co oznacza od dwóch do trzech tygodni. Jednak już w pierwszych dniach niektóre osoby zauważają, że mają lepsze samopoczucie, więcej wigoru, lepsze krążenie krwi. Płukanie ust olejem jest przeznaczone dla wszystkich, nawet dla osób zdrowych. Mogą one potraktować to jako metodę na zachowanie zdrowia jamy ustnej, usunięcie toksyn i grzybów z organizmu. Po pewnym czasie zauważalnie bielsze i zdrowsze stają się zęby, ustępują problemy z ich psuciem się. Oddech staje się bardziej świeży. Metodę ssania oleju mogą stosować również osoby cierpiące na różne schorzenia, począwszy od bólów głowy, poprzez problemy z zatokami i skórą, aż do cukrzycy. Wielu ludzi zauważyło bardzo pozytywne efekty leczenia już w krótkim czasie. Im dłużej stosuje się metodę ssania oleju, tym lepsze oraz trwalsze są efekty leczenia. Osoby, które profilaktycznie ssą olej zauważają, że są mniej podatne na choroby sezonowe, zwiększa się ich odporność.

Jak często płukać usta?

Ssanie oleju zaleca się wykonywać dwa lub trzy razy dziennie, w zależności od nasilenia objawów chorobowych. Osoby zdrowe mogą stosować płukanie tylko rano, przed śniadaniem, ewentualnie również wieczorem, tuż przed snem. Warto pamiętać, by żołądek był wówczas pusty.

Zalety metody ssania oleju

Chociaż wciąż niewiele osób słyszało o tej metodzie, to i tak już na pierwszy rzut oka widać, że ma ona bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim jest bardzo tania oraz ekonomiczna. Korzystamy z tego samego oleju, którego używamy w kuchni. Kupienie innego oleju nie jest również wcale drogie. Jeden litr oleju wystarczy na około miesiąc stosowania, dla osoby stosującej go dwa razy dziennie. Innym zachęcającym faktem jest to, że metoda ta jest całkowicie naturalna i nie ma żadnych skutków ubocznych. Jest wygodna w stosowaniu, ponieważ podczas ssania można wykonywać inne czynności, nie trzeba siedzieć bezczynnie. Samo ssanie jest bardzo proste i nie wymaga się żadnych środków dodatkowych. Ssanie oleju nie ma wpływu na stosowaną dietę, przyjmowane lekarstwa, na terapię medyczną zaordynowaną przez lekarza medycyny. Nie jest również potrzebna żadna konsultacja lekarska. Ssanie oleju może być stosowane przez ludzi w każdym wieku. Wszystko zależy od dyscypliny tych osób oraz ich samozaparcia. Jeśli nie zniechęcą się po kilku dniach, efekty będą bardzo dobre. Metoda jest polecana raczej osobom dorosłym, w pełni sprawnym, w mniejszym stopniu zaś dzieciom. Nie należy jej stosować u bardzo małych dzieci, gdyż może dojść do zachłyśnięcia się.