Strona główna Diety Jak schudnąć przed ślubem?

Jak schudnąć przed ślubem?

1181
PODZIEL SIĘ

Ślub to jeden z najbardziej stresujących momentów w całym życiu. Nic dziwnego państwo młodzi chcą w ten dzień wyglądać wyjątkowo korzystnie. Przecież tak zostaną uwiecznieni na pamiątkowych zdjęciach i na filmach. Tak będą pamiętani przez długie lata. Tak będą siebie wspominać oglądając zdjęcia. Zatem zabierają się za odchudzanie.

Przemyślane odchudzanie

Gdy wyznaczona jest specjalna data, do której trzeba schudnąć wielu ludzi reaguje w różny sposób. Jedni chaotycznie biorą się za uprawianie sportu i diety, następnie jednak załamują się i cierpią na efekt jojo. Inni stwierdzają, że mają jeszcze dużo czasu by schudnąć, aż okazuje się, że ślub i wesele już za dwa tygodnie. Głodówka to najgorsze rozwiązanie. Dlatego odchudzanie przed weselem powinno być metodyczne i przemyślane. Warto ułożyć swój plan diety z dietetykiem. To, że data ślubu jest znana powinno działać na korzyść. Odchudzanie nie powinno rozpocząć się na mniej niż pół roku przed wielkim dniem. To odpowiedni czas, by schudnąć oraz utrwalić efekty, zmienić cały styl życia bez poczucia, że termin goni. Należy pamiętać, że nie ma dokąd się śpieszyć. Wiadomo, że do utraty różne osoby mają różną ilość kilogramów. U niektórych może to być cztery kilo, u innych ponad dwadzieścia. Różny jest także czas chudnięcia poszczególnych osób. Dlatego przede wszystkim istotne jest, by nie naciskać niepotrzebnie i nie wyznaczać sobie nierealnych celów, a wyłącznie te, które da się łatwo zrealizować. Dopiero po ich osiągnięciu warto przejść do bardziej zaawansowanych celów. Ważne jest również to, że dieta i zdrowy styl życia nie kończą się o poranku po nocy poślubnej. Powinny trwać przez długie lata by utrzymać odpowiednią sylwetkę.

Czy odchudzanie na pewno jest konieczne?

Odchudzanie przed własnym weselem nastręcza pewnych trudności. Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy to naprawdę konieczne? Wiele osób, szczególnie kobiet, chce aby wszystko było perfekcyjne. Nawet ich figura, choć i tak nie można jej nic zarzucić. Warto znać umiar. Szczególnie, gdy przymiarki do wymarzonej sukni są już skończone. Nadmierne odchudzanie kończy się tym, że suknia okazuje się za duża, a garnitur nie leży już tak jak powinien. Efekt jest odwrotny do zamierzonego, zamiast wyglądać lepiej, wyglądamy śmiesznie i karykaturalnie.

Najważniejsze zasady racjonalnej diety

Odchudzanie przed ślubem nie różni się zasadniczo od żadnego innego odchudzania. Warto pamiętać o ważnych kwestiach takich jak:

Odstawienie fast food, białej mąki, cukru i alkoholu. Warto również stosować zamienniki, na przykład masło zamienić na olej kokosowy, a cukier na ksylitol. Warto pamiętać, że w diecie powinny górować warzywa, natomiast owoce zjadane powinny być sporadycznie. Zawierają dużo cukru i powodują tycie. Już samo to powoduje utratę kilku kilogramów, nawet dwóch kilogramów tygodniowo. Niemniej jednak raz na jakiś czas warto zjeść heat meal. Pod tą nazwą kryje się jednorazowy posiłek do tysiąca kalorii jedzony raz na dwa tygodnie. Jest to forma nagrody za dobre sprawowanie. Osoby, które nie czują potrzeby jedzenia wysokokalorycznych rzeczy nie muszą stosować heat meal. Niektórzy chcą być tak bardzo wierni zasadom diety, że nawet na własnym weselu mało co jedzą. Tymczasem jest to przecież czas zabawy i beztroski. Na tą jedną noc można zapomnieć o diecie.

Zawsze zjadaj śniadanie. Jest to bardzo istotne dla prawidłowej przemiany materii a także dla regulowania poziomu apetytu. Śniadanie powinno być sycące. Może to być najbardziej kaloryczny posiłek w ciągu dnia. Powinno być w sumie pięć – sześć posiłków dziennie.

Wspomaganie odchudzania

Dzień ślubu to taki, kiedy idealny wygląd bardzo poprawia samopoczucie. Wiele kobiet decyduje się wówczas na zabiegi medycyny estetycznej aby wspomóc odchudzanie. Jeśli kobieta traci więcej niż tylko kilka kilogramów to jej ciało wymaga modelowania. Obwisła skóra ramion, które najczęściej są odsłonięte w sukniach ślubnych wygląda nieestetycznie. Podobnie z brzydkimi fałdkami na plecach. Na szczęście istnieje wiele zabiegów modelujących ciało, pobudzających produkcję kolagenu, ujędrniających skórę i ujednolicających jej kolor. Są to nieinwazyjne zabiegi z wykorzystaniem takich czynników jak masaż, fale dźwiękowe i radiowe, podczerwień, dwutlenek węgla, laser i inne. Należy wykonać je w kilku seriach by efekt był zadowalający. Nie wolno wykonywać tych zabiegów na okres krótszy niż dwa tygodnie przed wielkim dniem, bowiem niektóre zostawiają ślady. Ponadto na pełnię efektów trzeba zaczekać. Należy się również okres rekonwalescencji.

Tego nie wolno

Faszerowanie się środkami przeczyszczającymi lub innymi wyrobami na szybkie schudnięcie, szczególnie niedługo przed weselem to jeden z najbardziej nietrafionych pomysłów. Może i pomóc schudnąć, ale spowoduje wyczerpanie organizmu, złe samopoczucie, a przecież nie o to chodzi w najważniejszym dniu w życiu. Ponadto głodówki i inne metody intensywnego, niezdrowego odchudzania mogą skumulować się z wielkim stresem tego dnia. Żadna panna młoda nie chce zemdleć przed ołtarzem.